İnegöl Belediyesi'nin Fikir Gölü Projesi Start Aldı

İnegöl Belediyesi, İnegöl’e değer katmak ve belediyenin hizmet kalitesini daha da yukarılara çıkartmak amacıyla geliştirmiş olduğu Fikir Gölü Projesinin startını verdi.

İnegöl Belediyesi'nin Fikir Gölü Projesi Start Aldı

İnegöl Belediyesi, İnegöl’e değer katmak ve belediyenin hizmet kalitesini daha da yukarılara çıkartmak amacıyla geliştirmiş olduğu Fikir Gölü Projesinin startını verdi.

01 Şubat 2018 Perşembe 22:07
İnegöl Belediyesi'nin Fikir Gölü Projesi Start Aldı
banner70

İnegöl Belediyesi ‘Kurumumuza ve İnegöl’ümüze katkı sağlayacak her türlü fikir ve düşünceniz bizim için değerlidir’ sloganıyla başlattığı Fikir Gölü Projesi ile İnegöl Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan personelin yenilikçi fikir ve düşüncelerini, İntranet (kurum içi internet ağı-SPARK ve e-mail yolu ile) üzerinden, şahsi olarak elden (Strateji Geliştirme Müdürlüğü Proje Ofisine), Fikir kutuları, WhatsApp ve Sms üzerinden üst yönetime direkt olarak sunmalarını amaçlıyor.

İNEGÖL’E ARTI BİR DEĞER KATACAK

Belediye hizmetlerine yeni bir pencere açacak ve İnegöl’e artı bir değer katacak Fikir Gölü Projesi hakkında açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Yeniliğin vazgeçilmez olduğu günümüzde, bu kültürü kurum içerisinde oluşturabilmek amacı ile İnegöl Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan personelimizin kurumumuza katkı sağlayacağına inandıkları fikir ve düşüncelerini üst yönetime direk olarak sunmalarına olanak sağlayan ve yeni bir kurum içi yapılanma düzeni olarak Fikir Gölü Projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

KURUMA AİT OLMA HİSSİ

Fikir Gölü Projesinin yenilikçiliği teşvik ederek, iş doyumlarını artırarak, kurumumuza küçük adımlarla sürekli iyileştirme sağlayarak üstünlük kazandıracak bir sistem olduğuna vurgu yapan Taban, “Fikir Gölünün, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, yeni hizmetler sunulması vb. her türlü pratik, uygulanabilir çözümün sistematik bir yöntemle toplanmasını ifade ediyor. Bu yeni projeyle hizmet kalitesinde iyileşme, maliyetlerin düşmesi, çalışanların katılımı, ortak geleceği paylaşma bilinci, görüşlerine değer verilen çalışanlar, motivasyon ve verimlilik artışı, bir ailenin bireyi olma bilinci ve sürekli gelişimin bir yaşam biçimi haline gelmesi amaçlanmaktadır” dedi.

FİKİR SUNMA YOLLARI

Startını verdiğimiz Fikir Gölü Projesinin belediyemiz bünyesinde bulunan bütün çalışanları kapsadığını belirten Taban, “Fikir Gölünü, tek bir yolla değil de birden çok şekilde bütün çalışanlarımızı kapsayarak, en üstten en alt katmana kadar herkesin fikirlerine değer verdiğimizi gösterecek şekilde olmasını istedik. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz Fikir Gölü projemize belediye personelimiz, İntranet (kurum içi internet ağı-SPARK ve e-mail yolu ile) üzerinden, şahsi olarak elden (Strateji Geliştirme Müdürlüğü Proje Ofisine), Fikir kutuları vasıtası ile(Tahtaköprü, Kurşunlu, Akhisar Huzur İrtibat Noktası, Yeniceköy, Belediye Ek Hizmet, Katı Atık Transfer Merkezi, Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi, Alanyurt Ek Hizmet, Merkez Şantiye) belirtilen WhatsApp ve Sms üzerinden fikir ya da projelerini yollayabilirler.”

DEĞERLENDİRME AŞAMASI

Belediye hizmetlerine artı bir değer katacak Fikir Gölüne ulaştırılan her türlü projenin en güzel şekilde değerlendirileceğini ifade eden Taban, “Titiz bir şekilde üst yönetimimiz tarafından değerlendirilecek projeler, uygun görüldüğü anda gerekli talimatlar verilerek hayata geçirilecek. Uygulanabilirliği onaylanan projeleri fikir gölüne ulaştıran belediye personeline belirli ödüllerde sunulacak. Her senenin sonunda en çok fayda sağlayan proje ya da iyileştirme süreci seçilerek büyük ödül ile ödüllendirilecek ve “Senenin Fikri” seçilecek” diye konuştu.

Taban son olarak, “Gönülden bağlı olduğumuz İnegöl’ümüzü daha da güzel bir noktaya taşıyacağına yürekten inandığımız Fikir Gölü Projesinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni eder, İnegöl için tüm dinamiklerimizle dur durak bilmeden hizmet edeceğimizi bir kez daha buradan belirtir, hepinizi en içten kalbi duygularımla selamlarım” dedi.

İNEGÖL BLD

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.