banner3
BİST
1494
ALTIN
437.845
DOLAR
7.3924
STERLİN
10.1127
EURO
8.9491
banner36

Bursa Valisi Kimdir ? Bursa Valisi Nerelidir ?

Bursa Valisi Kimdir ? Bursa Valisi Nerelidir, Bursa Valisi Yaşı, Bursa Valisi Görev Yaptığı Yerler, Bursa Valisi Hayatı ve Biyografisi Detayları Bu Sayfamızda.

banner65
21 Aralık 2020 Pazartesi 22:36
Bursa Valisi Kimdir ? Bursa Valisi Nerelidir ?
banner31
banner54
banner70
banner67

Şuan ki Bursa Valisi Yakup Canbolat, 1969 yılında Çorum’un Alaca İlçesinde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Alaca’da tamamladıktan sonra 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur.

1992 yılında Konya Valiliği Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır.

1995 yılında kura çekerek Durağan (Sinop) Kaymakamlığına atanan Yakup Canbolat Sırasıyla:

Durağan (Sinop) (1995-1998)
Yedisu (Bingöl) (1998-2000)
Cumayeri (Düzce) (2000-2003)
Kâhta (Adıyaman) Kaymakamlığı (2003-2005)
Yozgat Vali Yardımcılığı (İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği) (2005-2007)
Söğüt (Bilecik) Kaymakamlığı (2007-2009) görevlerinde bulundu.
2009-2014 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Eğitim Dairesi Başkanlığı görevini yürüttü. Daha sonra Hakkâri Valiliği (2014-2016)  ve Konya Valiliği ( 2016-2018) görevlerinde bulundu.

Vali Yakup Canbolat son olarak 26 Ekim 2018  tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bursa Valiliğine atanarak 07 Kasım 2018 tarihinde göreve başlamıştır.

Bursa Valisi Canbolat evli olup, iki çocuk, bir gelin ve bir torun sahibidir.

Bursa'nın Eski Valileri ise şu şekildedir;

1 Hilmi Bey: 14 Nisan 1923 - 14 Mart 1924

2 Hasan Kemaleddin Gedeleç: 24 Mart 1924 - 16 Kasım 1926

3 Hüseyin Fatin Güvendiren: 15 Aralık 1926 - 17 Haziran 1933

4 Zeynel Abidin Özmen: 19 Haziran 1933 -  28 Mayıs 1934

5  Fazlı Güleç: 20 Haziran 1934 - 19 Ağustos 1935

6 Refik Şefik Soyer: 29 Ağustos 1935 - 25 Mayıs 1939

7 Refik Koraltan: 7 Haziran 1939 -  26 Ocak 1942

8 Fazlı Güleç: 10 Şubat 1942 - 28 Ağustos 1945

9 Haşim İşcan: 14 Eylül 1945 - 1 Ağustos 1950

10 Mehmet Hilmi İncesulu: 1 Ağustos 1950 - 8 Aralık 1951

11 Cahit Ortaç: 15 Aralık 1951 - 12 Aralık 1954

12 İhsan Sabri Çağlayangil: 16 Aralık 1954 - 31 Mayıs 1960

13 Rasim Gökbel: 1960 - 1960

14 Fehmi Albayrak (Askeri Vali): 31 Mayıs 1960 - 13 Haziran 1960

15 Turgut Başkaya: 13 Haziran 1960 - 4 Ağustos 1960

banner55
16 Daniyal Yurdatapan: 12 Ağustos 1960 - 13 Ekim 1960

17 Enver Kuray:     13 Ekim 1960 - 11 Ekim 1962

18 Fahrettin Akkutlu: 1 Kasım 1962 - 27 Haziran 1964

19 Vefa Poyraz: 29 Haziran 1964 - 18 Ocak 1966

20 Celalettin Ünseli: 20 Ocak 1966 - 1 Mayıs 1967

21 Ertuğrul Ünlüer: 5 Haziran 1967 - 15 Eylül 1968

22 Enver Saatçigil: 23 Ekim 1968 - 9 Haziran 1971

23 Sedat Tolga: 9 Temmuz 1971 -  23 Temmuz 1975

24 Mehmet Karasarlıoğlu: 24 Temmuz 1975 - 17 Şubat 1978

25 Ziya Çoker: 9 Şubat 1978 - 12 Eylül 1979

26 M.Zekai Gümüşdiş: 10 Ekim 1979 - 2 Mayıs 1988

27 Erdoğan Şahinoğlu: 15 Ağustos 1988 - 16 Temmuz 1991

28 Erol Çakır: - 16 Temmuz 1991 - 17 Şubat 1992

29 Mehmet Necati Çetinkaya: 17 Şubat 1992 -  Eylül 1993

30 Rıdvan Yenişen: Eylül 1993 - 23 Nisan 1996

31 M. Orhan Taşanlar: 23 Nisan 1996 - 30 Eylül 1999

32 Ali Fuat Güven: 4 Ekim 1999 -  2003

33 Oğuz Kağan Köksal: 2003 - 2005

34 Nihat Canpolat: 2005 - 2007

35 Şahabettin Harput: 2007 - 2013

36 Münir Karaloğlu: 2013 - 2016

37 İzzettin Küçük: 2016 -2018

38 Yakup Canbolat:  26 Ekim 2018

banner18
banner25
Son Güncelleme: 21.12.2020 23:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
banner66
banner56

banner29

banner37

banner52

banner88

banner90

banner93

banner94

banner28

banner44

banner51

banner89

banner91

banner92

banner95